sobota, 27 września 2014

Racuchy drożdżowe z jabłkami

Składniki:
- 1 szklanka mleka
- 50g drożdży
- 2 szklanki + 3 łyżki na zaczyn
- 2 łyżki stopionego masła
- 2 łyżki cukru
- 4 jajka
- 3 średnie jabłka

Sposób przygotowania:
1. Drożdże rozpuszczamy w letnim mleku, mieszamy z 3 łyżkami mąki i odstawiamy do wyrośnięcia.
2. Do miski wsypujemy mąkę, cukier, wbijamy żółtka, wlewamy przestudzone masło i wyrośnięty rozczyn, mieszamy. Następnie dodajemy starte na dużych oczkach jabłka  oraz ubite na sztywno białka, ponownie mieszamy. Odstawiamy na 30 min. do wyrośnięcia.
3. Po tym czasie na rozgrzanym tłuszczu smażymy małe racuchy. Gotowe podajemy z cukrem pudrem lub konfiturą.


3 komentarze:

  1. Uwielbiam wszelkiego rodzaju placuszki, z drożdżami jeszcze nie robiłam, muszą być pyszne:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Teraz jest sezon na takie frykasy, moje ulubione :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Smak mojego dzieciństwa. Moja babcia takie robiła. Coś pysznego :)

    OdpowiedzUsuń