Składniki:
- 1 szklanka mleka
- 50g drożdży
- 2 szklanki + 3 łyżki na zaczyn
- 2 łyżki stopionego masła
- 2 łyżki cukru
- 4 jajka
- 3 średnie jabłka
Sposób przygotowania:
1. Drożdże rozpuszczamy w letnim mleku, mieszamy z 3 łyżkami mąki i odstawiamy do wyrośnięcia.
2. Do miski wsypujemy mąkę, cukier, wbijamy żółtka, wlewamy przestudzone masło i wyrośnięty rozczyn, mieszamy. Następnie dodajemy starte na dużych oczkach jabłka oraz ubite na sztywno białka, ponownie mieszamy. Odstawiamy na 30 min. do wyrośnięcia.
3. Po tym czasie na rozgrzanym tłuszczu smażymy małe racuchy. Gotowe podajemy z cukrem pudrem lub konfiturą.

Uwielbiam wszelkiego rodzaju placuszki, z drożdżami jeszcze nie robiłam, muszą być pyszne:)
OdpowiedzUsuńTeraz jest sezon na takie frykasy, moje ulubione :)
OdpowiedzUsuńSmak mojego dzieciństwa. Moja babcia takie robiła. Coś pysznego :)
OdpowiedzUsuń