Składniki:
- 2/3 szklanki zimnej wody
- 2/3 szklanki mleka
- 1 szklanka mąki pszennej
- 3 jajka
- 1/4 łyżeczki soli
- 3 łyżki stopionego masła
Sposób przygotowania:
1. Wszystkie składniki na ciasto wkładamy do miski i miksujemy na gładko (należy pamiętać, aby masło było przestudzone). Ciasto wkładamy na 30 min. do lodówki.
2. Po tym czasie smażymy cienkie naleśniki na rozgrzanej suchej patelni lub z małą ilością tłuszczu. Gotowe najlepiej smakują z nutellą.

Uwielbiam naleśniki :)
OdpowiedzUsuńmniam! uwielniam takie naleśniki!
OdpowiedzUsuńBiorę naleśniki w każdej postaci!
OdpowiedzUsuńApetycznie ;)
Ale Ci wyszły cieniuteńkie! Pycha :)
OdpowiedzUsuńZgadzam się - z nutellą są naj! :)
OdpowiedzUsuń