środa, 20 sierpnia 2014

Ciasteczka pełnoziarniste z czekoladą

Składniki:
- 2 i 1/4 szklanki mąki pszennej pełnoziarnistej
- 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
- szczypta soli
- 3/4 szklanki brązowego cukru
- 200g masła
- 2 jajka
- 1/2 łyżeczki aromatu waniliowego
- 150g poszatkowanej gorzkiej czekolady

Sposób przygotowania:
1. Masło ucieramy z cukrem, następnie dodajemy jajka, sól, aromat, miksujemy.
2. Wsypujemy mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i czekoladą. Ciasto wyrabiamy ręką, formujemy kulki, układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia, lekko spłaszczamy.
3. Pieczemy ok. 20 min. w 180 stopniach, gotowe studzimy.
Inspiracja: malacukierenka


1 komentarz:

  1. Wspaniałe ciasta z ukochaną czekoladą.
    Pozdrawiam i zapraszam do mnie.

    OdpowiedzUsuń