wtorek, 22 lipca 2014

Ciasto bananowe na zimno

Składniki:
- 6 dużych bananów
- 2 galaretki pomarańczowe
- 1 galaretka truskawkowa
- 2 łyżki masła
- sok z 1/2 cytryny
- sok z 1 pomarańczy
- biszkopty

Sposób przygotowania:
1. Biszkopty delikatnie moczymy w soku pomarańczowym (uważać, by nie były zbyt mokre) i układamy ciasno w formie o wymiarach ok. 22x22 cm.
2. Pięć bananów blendujemy z sokiem z cytryny. Do 1/2 szklanki wody dodajemy masło, zagotowujemy, wsypujemy galaretki pomarańczowe, mieszamy, aż się rozpuszczą. Następnie wlewamy do zblendowanych bananów, dokładnie mieszamy. Masę wylewamy na biszkopty i wkładamy do lodówki, by zastygła.
3. Truskawkową galaretkę przygotowujemy zgodnie z instrukcją na opakowaniu, używając jednak mniej wody, czyli 400ml.
4. Jednego banana kroimy w cienkie plasterki, wykładamy je na zastygniętą masę, lekko dociskając. Zalewamy wystudzoną truskawkową galaretką i wstawiamy do lodówki na kilka godzin, do całkowitego zastygnięcia.
Inspiracja: Anyżkowo




6 komentarzy:

  1. Ciekawe jak takie smakuje, jeszcze nie jadłam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nigdy takiego nie jadłam. A szkoda, bo wygląda pysznie! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. A można zrezygnować z dodatku masła?

    OdpowiedzUsuń
  4. Można, tylko masa będzie mniej szklista :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Mmm, wygląda pysznie pod tą pomarańczową galaretką :)

    OdpowiedzUsuń