Składniki:
- 100g kaszy gryczanej
- ok. 250g filetu z kurczaka
- 80g białego sera
- 2 łyżki kwaśnej śmietany
- 1 cebula
- 200g pieczarek
- natka pietruszki
- 1 ząbek czosnku
- przyprawa typu gyros
- ok. 100g mozzarelli
- olej
- sól i pieprz
Sposób przygotowania:
1. Kaszę gotujemy w osolonej wodzie, gotową odcedzamy i przesypujemy do miski.
2. Kurczaka oczyszczamy, kroimy w kostkę, przyprawiamy przyprawą gyros. Na rozgrzanej patelni z oliwą podsmażamy mięso, następnie dodajemy pieczarki pokrojone w plasterki oraz posiekaną cebulę i czosnek, chwilę smażymy. Zawartość patelni przesypujemy do kaszy, dodajemy pokruszony ser, śmietanę oraz posiekane kilka gałązek natki pietruszki, dokładnie mieszamy, przyprawiamy do smaku solą i pieprzem.
3. Wszystko przekładamy do naczynia żaroodpornego wysmarowanego oliwą, posypujemy mozzarellą i wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 200 stopni, na ok. 20 min. (przez pierwsze 10 min. pieczemy pod przykryciem).
Inspiracja: feed-me-better

Wygląda wspaniale! Lubię takie zapiekanki :)
OdpowiedzUsuńkasza to świetny produkt - uwielbiam na wszelkie sposoby :)
OdpowiedzUsuńkasza , kasza, kasza <3
OdpowiedzUsuń