Składniki:
- 200g świeżych malin
- 100g cukru
- 3 jajka
- 70g masła
Sposób przygotowania:
1. Maliny wkładamy do garnka i gotujemy ok. 5 min., aż się rozpadną. Następnie przecieramy je przez sitko, pozbywając się pestek.
2. Do naczynia żaroodpornego lub do metalowej miski umieszczonej na garnku z gotującą wodą wbijamy jajka, które należy roztrzepać. Dodajemy masło, cukier, mieszamy przez 5 min., na małym ogniu. Wlewamy przetarte maliny i dalej gotujemy, mieszając, aż masa zgęstnieje, ok. 25 min.
3. Gotowy krem wlewamy do słoiczków i wkładamy do lodówki, by jeszcze zgęstniał. Doskonale smakuje ze świeżym pieczywem.
Inspiracja: domiwkuchni

o kurde! to może być pyszne *.*
OdpowiedzUsuńCzy dałoby radę zamknąć to w słoiczku na zimę?? Musze spróbować ten krem, wygląda apetycznie :)
OdpowiedzUsuńświetny przepis :) i ten kolorek... mniam!
OdpowiedzUsuńCo za kolor, cudo!
OdpowiedzUsuńCudny kolor :)
OdpowiedzUsuńjaki przepiękny kolor! ;)
OdpowiedzUsuńW kremie są jajka, więc nie polecam zamykać go w słoiku na dłuższy okres.
OdpowiedzUsuńależ ma cudowny kolor:) boski kremmmmm
OdpowiedzUsuńŚwietny ma kolor :)
OdpowiedzUsuń